Kosinus a Metoděj

O mně

Autorem tohoto blogu je jednadvacetiletá Brňačka jménem Tereza Dobšovičová.

Kosinus a Metoděj vznikl na začátku července 2016, kdy bydlel na WordPressu, zatímco se na jaře 2017 přestěhoval na nynější adresu. Svůj název získal díky podobnosti slov Konstantin a Kosinus a hlavně díky mému nezměrnému, podivnému humoru.

Jádrových oblastí blogu je několik a doplňuje je také řada periferií. Je tu téma Řádky s Bohem, jehož články hovoří o Bohu, o Ježíši, o mé víře. Paralelně s ním jde téma Vyznání víry, které mapuje vývoj mé víry z různých úhlů pohledu. Tuto trojku zakončuje téma Svatý týden, které je naplněno krátkými články popisujícími události týdne před Ježíšovým zmrtvýchvstání. Periferní oblasti zahrnují nejrůznější témata ze světa okolo mě nebo všemožné články rozházené všude možně.

Tím nejvýznamnějším, od čeho se odvíjejí všechny další aspekty mého života (řekla bych), je právě to, že jsem věřící – jsem křesťan–protestant a chodím do Křesťanského společenství Brno. Předminulé jaro jsem odmaturovala na „prestižním brněnském gymnáziu Jaroška“ a studuji v druhém ročníku Fyzickou geografii na Přírodovědecké fakultě MU. Mám ráda lidi a ráda dobrovolničím, dříve jsem bývala k zastižení v Salesiánském středisku mládeže v Brně-Žabovřeskách nebo nepravidelně na nejrůznějších akcích uměleckého nebo altruistického ražení, nyní zakládáme křesťansko-ekologický spolek Země 128. A pak také píšu povídky – tematika různá, ale často se do mých příběhů a postav promítají právě křesťanské symboly nebo až biblické parafráze, avšak lidé si mou prózu pamatují díky drastickým až naturalistickým prvkům. Povídky zveřejňuji na samostatném blogu Literezka.

Mou oblíbenou knihou je Klub nenapravitelných optimistů od Jean-Michela Guenassii, mými oblíbenými písněmi jsou Gravity of Love od The Brilliance a Reckless Love od Coryho Asburyho, mým oblíbeným filmem je Statečné srdce, mými oblíbenými barvami je žlutá a modrá. Jsem trochu blbá na jazyky a jsem dyslektik.

Jsem tedy Terezka a nemám moc ráda, když se mi říká Terko, Terez, Terčo nebo Terezo. Často jsem oslovována Terezko nebo Tery. Dokážu se smířit s tvary jako Tero, Terino, Terinko, Terezíno. Pokud mi budete chtít také nějak říct, pak mě můžete oslovit na facebooku. Nevím, do jaké míry lze někoho oslovovat na instagramu nebo last.fm.